Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Výběrové řízení IDS Jihomoravského kraje

idsjmkJihomoravský kraj vypsal jedno z historicky největších výběrových řízení na zajištění obslužnosti regionálních linek v Jihomoravském kraji (IDS JMK). Kraj vybírá nové autobusové dopravce, kteří od května příštího roku budou jezdit na linkách IDS JMK. Jedná se o zakázku za téměř 6 mld. Korun. Dopravci se mohou přihlašovat od 31. března do 15. května 2020 a musí splnit spoustu podmínek VŘ.

2019 09 27@@4B1 2504@Ždanice
Autobus Karosa C 954 E RZ: 4B1 2504 zrovna najíždí na spoj linky 655 do Násedlovic jedna ze dvou posledních Karos C 954 E u dopravce ČSAD Kyjov Bus, který už jako jediný posílá na výkony linek IDS JMK autobusy tohoto typu. Autobus jezdí na kurzu 65502 pravidelně od pondělí do soboty ranní nebo odpolední směnu. Občas přejíždí také na spoje linky 642 z Kyjova do Ždánic.


 

Číst dál: Výběrové řízení IDS Jihomoravského kraje

Nové výluky ovlivňují tramvajovou dopravu v Brně

dpmbV sobotu 9. ledna 2021 odstartovaly v Brně dva větší stavební projekty, které ovlivňují provoz všech tramvajových linek ve městě. Jedná se o výluky v ulicích Žabovřeská a Lesnická.

2021 01 15@1221@@Rosického nám.
Souprava ex. pražských tramvají ČKD T6 ev. č. 1221+1227, byly vyfotografovány při obsluze zastávky Rosického náměstí.

Číst dál: Nové výluky ovlivňují tramvajovou dopravu v Brně

Dopravní podnik města Brna pořídí nové tramvaje i trolejbusy

dpmbDne 27. ledna 2021 byla podepsána kupní smlouva na dodávku nových trolejbusů do Brna. Proběhlo několik výběrových řízení, z nichž je nakonec vítězem se stala společnost Škoda Electric a.s. z Plzně. V rámci plnění bude do Brna do 360 dnů od podpisu smlouvy dodáno 20 nových kloubových trolejbusů s možností uzavření další dílčí kupní smlouvy na dalších 20 kusů v letech 2022 až 2024.

Bude se jednat o čtyřdveřové kloubové vozy, které budou klimatizované a plně nízkopodlažní. Sedačky budou pohodlné, částečně čalouněné, trolejbusy budou vybavené USB nabíječkami a LCD informačními monitory. Samozřejmostí bude také vyklápěcí plošina pro vozíčkáře. Délka vozu je 18 metrů, šířka 2,55m, výška 3,4m. Výkon vozidla 250kW a max. rychlostí 65km/h. Celkový počet cestujících bude 123.

27Tr Brno
Trolejbusy Škoda 27 Tr, Foto: DPMB.

Číst dál: Dopravní podnik města Brna pořídí nové tramvaje i trolejbusy

Dopravní podnik hl. m. Prahy nakoupí historicky první elektrobusy standardní délky, pro Prahu je vyrobí Škoda Electric

DPP2Praha, 1. února 2021 – Vítězem veřejné zakázky na nákup 14 nových elektrobusů standardní délky 12 metrů, kterou Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal v loňském roce, se stala společnost Škoda Electric. První elektrobus Škoda E’City by v rámci této zakázky měl do Prahy dorazit na sklonku letošního prosince, zbylých 13 pak na začátku příštího roku. DPP je plánuje nasazovat především na linky č. 154 a 213. Celková hodnota zakázky včetně možných opcí, např. na nákup nových akumulátorů, je 207 milionů Kč.

Dodávka 14 vozidel Škoda E’City pro DPP a pražskou MHD má minimálně dvě prvenství: budou to historicky první elektrobusy standardní, dvanáctimetrové délky, které DPP nakupuje do své flotily. Současně to je první dodávka elektrobusů, kterou Škoda Electric realizuje na platformě autobusů Temsa.

Skoda Ecity
ElektrobusŠkoda E’City, foto: Škoda Electric.

Číst dál: Dopravní podnik hl. m. Prahy nakoupí historicky první elektrobusy standardní délky, pro Prahu je...

V Ostravě se chýlí ke konci provoz autobusů Solaris Urbino 15

dpoPo ukončení provozu vysokopodlažních autobusů typu Karosa v Ostravě dne 7. listopadu 2020, kdy dlouhou etapu jejich provozu ukončil symbolicky vůz Karosa B 941 E ev. č. 4285, se již pomalu také vědělo, že Dopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) po zprovoznění všech nových kloubových autobusů Solaris Urbino 18 CNG přistoupí k odstavování také zbývajících patnáctimetrových autobusů Solaris Urbino 15. Pojďme se tedy ohlédnout za historií těchto autobusů, kterých v ulicích Ostravy jezdilo rovných třicet.

Píše se rok 2000, kdy se v březnu do Ostravy dostal první autobus značky Solaris Bus & Coach. Jednalo se o plně nízkopodlažní patnáctimetrový autobus Solaris Urbino 15. V Ostravě vůz obdržel ev. č. 7601 a v období od března do června 2000 sloužil jako předváděcí vůz po různých DP v ČR: prezentován byl v Brně, Českých Budějovicích, Děčíně, Liberci, Pardubicích, Plzni, Praze, Olomouci a Zlíně, tehdy ještě na polských registračních značkách P 51 1700. Stal se vůbec prvním exportovaným autobusem polské společnosti Solaris do zahraničí.

2013 03 06@7601@OSB 59 31@ul. Horní
2013 03 06@7601@OSB 59 31@Poliklinika 2013 03 01@7601@OSB 59 31@Garáže Hranečník

Autobus Solaris Urbino 15 ev. č. 7601.

Číst dál: V Ostravě se chýlí ke konci provoz autobusů Solaris Urbino 15

Výběr dopravce

Nové fotografie

červenec 2025
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Jste zde: