Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Zvětšení flotily CNG 12 m autobusů pro DPO

dpoDne 17. ledna 2020 se na portálu Věstníku veřejných zakázek dopravce Dopravní podnik Ostrava a.s. objevila nová zakázka s názvem „Dodávka 24 ks nových jednočlánkových autobusů na CNG pohon“. V této zakázce je zařazen také nákup servisního speciálního nářadí a diagnostického zařízení.

Předpokládaná hodnota této zakázky je 168 500 000,‐ Kč bez DPH což je přibližně a průměrně 7 miliónu Kč za jeden vůz bez DPH (servisní zařízení je také zahrnuto). Nové nízkopodlažní autobusy budou s pohonem na CNG. Projekt nákupu nových nízkopodlažních autobusů je spolufinancován Evropskou unií – Evropský fond pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Dopravní podnik Ostrava a.s. provedl tržní konzultace s těmito výrobci / prodejci: EVOBUS Česká republika, s.r.o., Iveco Bus Czech Republic a.s., Kar-mobil s.r.o., MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o., Scania Czech Republic s.r.o., Solaris Czech spol. s.r.o., SOR Libchavy spol, s r.o. a ZLINER s.r.o. 

Číst dál: Zvětšení flotily CNG 12 m autobusů pro DPO

Dopravní podnik Ostrava vyzkouší nové oběhy vozidel a směny řidičů MHD

dpoZačátkem letních prázdnin, tedy od 1. července 2020, Dopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) zavede do testovacího provozu první fázi optimalizace oběhů vozidel a směn řidičů MHD. Tato změna byla navržena speciálním softwarem, který DPO zakoupil od izraelské společnosti Optibus. První krok optimalizace bude obnášet víkendový provoz trolejbusové dopravy a také vybraných autobusových linek končících na zastávce Křižíkova a využívajících odstavnou plochu na ulici Valchařská. Tramvajové dopravy se první fáze týkat nebude, neboť se stále hledá řešení řazení na obratištích.
Proto v této chvíli mohl Optibus pracovat pouze s omezeným počtem linek. V podzimní části pak do optimalizačních výpočtů Optibusu vstoupí i zbývající linky, což by se mohlo projevit např. i na snížení počtu autobusových linek u některých kurzů.

2018
Ilustrační fotografie: Odstavené autobusy Solaris Urbino 12 v garážích Hranečník.

Číst dál: Dopravní podnik Ostrava vyzkouší nové oběhy vozidel a směny řidičů MHD

Nové autobusy MAN pro ČSAD Vsetín

vsetinČSAD Vsetín pořídil další nové vozy na své linky. Tentokrát se jedná o šest vozů MAN Lion´s City Ü CNG. Jde o klasické příměstské vyhotovení s úzkými předními a dvoukřídlými zadními dveřmi, na pohon zemním plynem. Tyto vozy již známe například z Chodovska, od dopravce Ligneta autobusy. ČSAD Vsetín tyto vozy nasadí nejspíše na linky oblastí Opava a Vítkov. Aktuálně se tyto vozy nachází v servisním středisku MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. v Ostravě-Přívoze, kde jsou dovybavovány do stavu k vypravení.

2020 06 12@@@MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. Ostrava (5)
Nové autobusy MAN Lion´s City Ü CNG pro dopravce ČSAD Vsetín a.s.

Číst dál: Nové autobusy MAN pro ČSAD Vsetín

Najde Považská Bystrica provozovatele MHD? Ve hře je i založení vlastního DP

povazska bystrica znakNa podzim tohoto roku končí v Považské Bystrici na západě Slovenska smlouva města s firmou MDS a.s. na zajišťování městské hromadné dopravy, která byla uzavřena na 18 měsíců. „Soutěž jsme vyhlásili ještě koncem roku 2019 v Evropském věstníku, kdy jsme dospěli k závěru, že jinak než soutěží se věci řešit nedají,“ uvedl zástupce primátora města Peter Máťoš, který je pověřený řešením městské hromadné dopravy v Považské Bystrici. „Když už v minulosti byly s touto soutěží velké problémy, obrátili jsme se na právnickou kancelář Ĺubomíra Fogaše, aby připravil smlouvu. Zároveň je celá soutěž v gesci veřejného zadavatele. Chtěli jsme, aby proběhla absolutně korektně a transparentně, abychom nebyli nějakým způsobem zainteresovaní, nakolik město je spolumajitelem MDS.“

2017 06 09@@PB 263CL@poblíž obce Podvažie
Poslední nově dodávané městské nízkopodlažní autobusy v Považské Bystrici jsou z produkce Iveca, konkrétně se jedná o model Iveco Urbanway 12 M.

Číst dál: Najde Považská Bystrica provozovatele MHD? Ve hře je i založení vlastního DP

Stržené trolejové vedení v Brně-Bystrci zastavilo brněnské tramvaje

dpmbV sobotu 13. června 2020 v 18.24 h. jedna z projíždějících tramvají linek č. 1 nebo 3 v Bystrci, konkrétně v úseku mezi zoologickou zahradou a kamenolomem, strhla trolejové vedení (nosné lano bylo poškozené v délce více jak 50m). V tu chvíli ani dispečeři netušili, že se celý tento problém bude řešit až téměř do nedělních ranních hodin a že se provoz tramvají už tento den do normálu nevrátí.

13.6.2020   Oprava strženého trakčního vedení
Oprava požkozeného trolejového vedení.

Číst dál: Stržené trolejové vedení v Brně-Bystrci zastavilo brněnské tramvaje

Výběr dopravce

Nové fotografie

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Poslední příspěvky:
Nepodařilo se načíst příspěvky.
Jste zde: