Od 29. června se teplickými cyklobusy svezete častěji, a to po celé období letních prázdnin. Linka 493 z Teplic do Dolní Moldavy bude jezdit jednou denně také ve všední dny tam i zpátky. Poplatek za přepravu kola činí 20 Kč. Souprava autobusu s přívěsem uveze dvacet kol.
Linka 493 z Teplic do Moldavy rozšíří o letních prázdninách provoz i na všední dny. „O prázdninách očekáváme velký zájem o cestování s kolem. V loňském roce se nám to osvědčilo, a proto i v letošním roce mohou cestující využít naše cyklobusy,“ zdůvodňuje krok Petr Havlík, obchodní ředitel společnosti Arriva City. Cyklobus bude ve všední dny jezdit z Teplic jednou denně v 8.00 a v Dolní Moldavě bude v 8.41, zpátky pak zamíří v 9.11 a v Teplicích bude v 9.55. Stejně jako vloni vozí linky 484 a 493 cyklisty z Teplic do Krušných hor. Sezona ve všední dny končí 1. září.
Ilustrační obrázek cyklobusu v barvách dopravce Veolia Transport Morava a.s.




V sobotu 8.června 2019 proběhl ve společnosti Iveco Czech Republic a.s. ve Vysokém Mýtě den otevřených dveří při příležitosti festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto.Návštěvníci si mohli prohlédnout vysokomýtský závod, kde se rodí autobusy především modelu Iveco Crossway v různých modifikacích, ale také se zde vyrábí model Iveco Evadys. Návštěvníci tak mohli shlédnou kompletní výrobu autobusu od a do z jako výrobu skeletu, kataforézu, montáž vnitřních dílu autobusu, montáž motoru až po montáž na finální lince.
Dne 1. června 2019 otevřel pro veřejnost své brány Dopravní podnik města Olomouce a.s. (dále jen DPMO). Letos se slavilo významné jubileum - 120 let tramvajové dopravy v městě. Ve vozovně tramvají nacházející se na Koželužské ulici si návštěvníci mohli prohlédnou zázemí vozovny a také vystavené exponáty tramvají Inekon 2001 Trio, Škoda LTM 10.08 Astra, Vario LF nebo Také LFR.S, LFR.E, ČKD T3, Vario LF+/o a také nejnovější tramvaje EVO1 a EVO1/O.
Dne 8. června 2019 se v sídle společnosti DSZO na ulici Podvesné XVII. uskutečnil den otevřených dveří. Na ploše ve vozovně byly vystaveny všechny provozní vozy, které DSZO nasazuje na linky MHD. Po městě jste se mohli svést také zřízenými historickými linkami, na kterých se střídaly trolejbusy: Škoda 9 Tr (ev. č. 1, majitel DSZO) s vlekem Jelcz, (majitel DSZO), Škoda 7 Tr (ev. č. 31, majitel Technické muzeum Brno), Škoda 14 Tr 17/6M (ev. č 170 ,majitel DSZO) a autobusy: Škoda 706 RO (ev. č 22, majitel Technické muzeum Brno) s vlekem Karosa B40 (majitel Technické muzeum Brno), Škoda 706 RTO MEX (ev. č. 2, majitel DSZO) s vlekem Karosa B 40 (majitel DSZO), Ikarus 280.08 (ev. č 2090, majitel Technické muzeum Brno) a Karosa ŠD 11 (majitel Lumír Staník).