Před změnami linkou č. 4. z Martinova na Plynárny, nyní z Martinova na Novou huť.
První fotografie před změnou, druhá po změně
![]() |
Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.
|
Před změnami linkou č. 4. z Martinova na Plynárny, nyní z Martinova na Novou huť.
První fotografie před změnou, druhá po změně
Číst dál: Změny v ostravské MHD od 3. března 2013 v obrazech
Společnost Veolia Transport Morava (VTM), největší autobusový dopravce v Moravskoslezském kraji, zařazuje do provozu 14 nových autobusů značky SOR, které byly pořízeny s přispěním evropské dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v rámci projektu „Renovace vozového parku pro příměstskou hromadnou dopravu“. Jedná se o třetí a závěrečnou dodávku vozidel
v rámci tohoto projektu, která navazuje na dodání 15 autobusů v dubnu 2012 respektive na první dodávku 15 vozidel z podzimu 2011.
Nové autobusy SOR CN 10.5, poslední fotografie je zveřejnění cedulky na budově firmy VTM "Renovace vozového parku spolufinancována EU"
Číst dál: Veolia Transport Morava přebírá 14 nových moderních autobusů pro Moravskoslezský kraj
Veolia Transport Východní Čechy (VT VČ) nasadila do pravidelného provozu kolínské městské hromadné dopravy (MHD) nový malokapacitní autobus SOR BN 8.5. Jedná se o první vůz tohoto typu, který městskou dopravu v tomto okresním městě zajišťuje. Autobus, jehož spotřeba paliva je nižší než u klasických dvanáctimetrových vozidel, jezdí o víkendech a na méně obsazených linkách.
Nový autobus SOR BN 8.5 v kolínské MHD
Číst dál: V kolínské MHD jezdí nový moderní malokapacitní autobus SOR
Výsledkem březnových změn by mělo být především zlepšení fungování přestupního uzlu u Prioru a zlepšení vzájemných návazností některých linek MHD i návazností na některé vlaky.
Seznam nejduležitějších změn:
Linka č. 2 – u této linky dochází mimo jiné k posunům časů odjezdů z jednotlivých zastávek v soboty a neděle a v pracovní dny po 19- té hodině z důvodu lepší návaznosti u Prioru, u většiny spojů se jedná o posuny o minutu, maximálně však o 3 minuty
Linka č. 4 – u této linky dochází k posunům časů odjezdů z jednotlivých zastávek v soboty a neděle a v pracovní dny po 19- té hodině z důvodu lepší návaznosti u Prioru, u většiny spojů se jedná o posuny o minutu, maximálně však o 3 minuty
Městskou hromadnou dopravu v Ostravě čekají od 3. března 2013 po delší době opět významnější změny v linkovém vedení tramvají a autobusů.
Důvodem je skutečnost, že Dopravní podnik Ostrava (DPO) bude muset letos ušetřit zhruba 73 milionů korun.
V důsledku změn legislativy v oblasti DPH, dále nižšího příjmu města kvůli novému rozpočtovému určení daní a zhoršeným podmínkám při vymáhání pohledávek dochází ke změnám v městské hromadné dopravě. Chystaná omezení přinesou úspory ve výši 31,5 milionu korun.
U tramvají se ruší linka č. 13 a změny se dotknou i dvou dvojic linek – 4 a 9, resp. 11 a 12 – ty si od zastávky Karolina ve směru do centra navzájem mění zbytek trasy. Trolejbusy zatím zůstávají beze změn a změny v autobusových linkách se dotknou linek č. 22, 24, 29, 30, 37, 38, 45, 47, 48, 50
Ale pojďme se nyní na změny podívat postupně a detailněji…
červenec 2025 | |||||
Po | 7 | 14 | 21 | 28 | |
Út | 1 | 8 | 15 | 22 | 29 |
St | 2 | 9 | 16 | 23 | 30 |
Čt | 3 | 10 | 17 | 24 | 31 |
Pá | 4 | 11 | 18 | 25 | |
So | 5 | 12 | 19 | 26 | |
Ne | 6 | 13 | 20 | 27 |