Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Arriva rozjíždí další náborovou kampaň pro řidiče, cílí na ty, kteří chtějí změnit profesi

arriva nove db companyNedostatek řidičů ve veřejné dopravě trápí dopravce po celé republice. Ve stejné situaci je i Arriva, rozhodla se proto pro pokračování náborové kampaně. Cílí hlavně na ty, které už jejich současná práce nebaví, chtějí ji změnit nebo si vydělat víc peněz. V kampanipro weby i sociální sítě Arrivavy užívá vlastní tváře, které k ní přišly a změnily svůj profesní život.

2017 10 19@@4M5 1910@Ostrava, Vítkovice, Dolní oblast
Autobus SOR NBG 12 v barvách společnosti Arriva Morava a.s.

Číst dál: Arriva rozjíždí další náborovou kampaň pro řidiče, cílí na ty, kteří chtějí změnit profesi

Arriva zajišťuje novou noční mezinárodní linku z Domažlic do Německa

arriva nove db companyAmbiciózní plán německého Landratsamtu v Chamu nabízí i českým zájemcům možnost cestovat ve večerních a nočních hodinách za kulturou a zábavou z Čech do Německa a obráceně. Arriva Střední Čechy začala od soboty 5. října provozovat novou noční mezinárodní linku z Domažlic přes Furth im Wald nebo Lam do Oberlohbergu. V provozu je každou sobotu.

„Pro cestující jsou připraveny výhodné jízdenky, které umožňují kromě přepravy na jednom spoji i využití ostatních autobusových linek projektu NACHT Schwärmer, včetně několika vlakových spojůaž do Schwandorfu,“ říká ředitel Arrivy Střední Čechy František Soumar. Na území České republiky si zájemci koupí jízdenku za české koruny podle aktuálního ceníku Arrivy, na německém území zaplatí za jízdenku v eurech. Na lince je povolena vnitrostátní doprava v Česku i Německu, lidé ji tak mohou využít i mezi Domažlicemi, Babylonem nebo Českou Kubicí.

Číst dál: Arriva zajišťuje novou noční mezinárodní linku z Domažlic do Německa

Nové kapacitní autobusy Arrivy mezi Prahou a Příbramí jsou s klimatizací a bez schodů

arriva nove db companyArriva Střední Čechy začne na linky z Prahy přes Dobříš do Příbrami nasazovat nové nízkopodlažní autobusy. Po nedávné integraci linek do systému PID budou vybrané spoje zajišťovány kapacitními vozidly a cestujícím nabídnou větší komfort.

Arriva Příbram (6)
Nové autobusy Iveco a Setra u dopravce Arriva Střední Čechy.

Číst dál: Nové kapacitní autobusy Arrivy mezi Prahou a Příbramí jsou s klimatizací a bez schodů

Arriva má ve vozovém parku autobus Iveco Crossway s výrobním číslem 40 000

arriva nove db companyIVECO BUS dosáhl dalšího důležitého milníku předáním čtyřicátého tisícího autobusu řady Crossway společnosti Arriva, k němuž došlo 26. srpna ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě. Tento nový rekord ve výrobě potvrzuje vedoucí postavení, které řada Crossway zaujímá v segmentu meziměstských vozů v rámci Evropy.

40000 Crossway (2)
Slavnostní předání 40 000 vyrobeného autobusu Iveco Crossway.

Číst dál: Arriva má ve vozovém parku autobus Iveco Crossway s výrobním číslem 40 000

Arriva spouští kurzy pro strojvedoucí a vyráží do krajů na prezentační jízdy

arriva nove db companyV pondělí 1. července spustila Arriva kurz pro 11 strojvedoucích a pro dalších 20 chystá kurz v září. Do změny jízdních řádů, tedy do data, odkdy začne Arriva obsluhovat čtyři rychlíkové linky pro Ministerstvo dopravy nebo regionální spojení ve Zlínském a Libereckém kraji, zbývá ještě více než pět měsíců a už teď se k Arrivě přihlásilo téměř 90 strojvedoucích. Ty váhající chce přesvědčit při prezentačních jízdách do regionů.

„Do Arrivy lákáme zkušené strojvedoucí s praxí. Ti si u nás mohou přijít také na nejvíce peněz a k tomu dostanou i patnáctitisícový náborový příspěvek. Pracujeme ale i s úplnými nováčky, ze kterých si strojvedoucí sami vychováme. Na začátku prázdnin jsme zahájili kurz, do kterého chodí jedenáct našich budoucích kolegů, a v září se rozjede kurz pro dalších dvacet. Už během kurzu dostávají uchazeči plat, jako kdyby chodili do práce,“ vysvětluje Jiří Nálevka, ředitel společnosti Arriva vlaky.

Číst dál: Arriva spouští kurzy pro strojvedoucí a vyráží do krajů na prezentační jízdy

Jste zde: