Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Články

Studenti se vydali elektrobusem na Javorový

arriva dbcompanyNa netradiční výlet elektrobusem se v pátek 16. dubna 2016 odpoledne vydala desítka studentů třineckého gymnázia. Členové studentské Rady mládeže vyrazili v doprovodu starostky města Věry Palkovské, ředitelky gymnázia Romany Cieslarové a představitelů společnosti Arriva na Javorový vrch, kde vyhlásili vítěze historicko-vlastivědné soutěže pro mladé Třinečany. Soutěž uspořádali gymnazisté společně s městem Třinec u příležitosti 85. výročí povýšení Třince na město pro žáky druhého stupně třineckých základních škol a studenty gymnázia. Vítěze, kterými se stali Samuel Benčák, Robin Polák a Viola Ferfecká ze ZŠ Dany a Emila Zátopkových, ocenila starostka Věra Palkovská a předala jim rovněž věcné odměny.

3AI 3132 - 17...
3AI 3132 - 17...
   

Elektrobus Irisbus Stratos LE 30 E vyfotografován na zastávce Třinec žel. st.

Rada mládeže (studentský parlament) vznikla na třineckém gymnáziu na počátku letošního roku v návaznosti na diskusní soutěž Studentská agora, v níž se třinečtí gymnazisté probojovali až do celorepublikového finále. Za odměnu si v prosinci loňského roku vyzkoušeli role zastupitelů města v simulovaném zasedání zastupitelstva města a zároveň navázali spolupráci se starostkou města. „Mám radost, že se studenti zapojují do dění ve městě. Dosavadní spolupráce s nimi je velmi příjemná a osvěžující. Oceňuji jejich nadšení a zájem,“ zhodnotila setkávání se studenty Věra Palkovská.

3AI 3132 - 17...
3AI 3132 - 17...
3AI 3132 - 17...
3AI 3132 - 17...

Elektrobus Irisbus Stratos LE 30 E pobyl v Třinci pouhe dva dny a to 16. a 17. dubna 2016. Vůz je vyfotografován na zastávce Třinec žel. st.

Na jedné ze schůzek přišli studenti s nápadem uspořádat pro své spolužáky soutěž, která poutavým způsobem prověří jejich znalosti o Třinci. Do soutěžního klání se zapojilo celkem padesát mladých lidí, z nichž trojice nejlepších získala mimo jiné odměnu v podobě jízdy elektrobusem. „Elektromobilita jako ekologicky čistý a moderní způsob dopravy je v současnosti žhavé téma, které má před sebou budoucnost, proto ji chceme mladým lidem přiblížit a umožnit jim, aby si jízdu v elektrobusu vyzkoušeli na vlastní kůži,“ podotkla starostka Věra Palkovská s tím, že zdolat Javorový vrch v elektrobusu byl pro studenty nebývalý zážitek.

Spolupráce s gymnazisty bude pokračovat i nadále. „Ráda si vyslechnu jejich svěží podněty a návrhy a věřím, že nás čeká ještě hodně společných aktivit,“ uzavřela starostka.

Zdroj: Město Třinec

Aktualizováno 3. 5. 2016 10:49

Jste zde: