Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Jmenování nového generálního ředitele Arriva pro Českou republiku

Daniel AdamkaPraha 5. března 2014 - Daniel Adamka (36) byl k 1. březnu 2014 jmenován generálním ředitelem Arriva Transport Česká republika se zodpovědností za řízení celé skupiny Arriva v České republice. V této pozici vystřídá pana Radima Nováka, současného generálního ředitele Arriva střední a východní Evropa.

Pan Adamka bude odpovídat za řízení a integraci všech společností, které historicky patřily do skupin Arriva, bývalé Veolia Transport a Abellio. Postaví se tak do čela nejvýznamnějšího soukromého veřejného dopravce, jehož provozy v České republice zaměstnávají přes 3200 zaměstnanců a provozují téměř 2000 autobusů a 5 vlaků.

„Po integraci všech společností jsou mými dalšími prioritami rozvoj železniční dopravy a účast ve výběrových řízeních. Máme jedinečnou možnost využít silného mezinárodního know-how, díky kterému budeme nabízet nové služby pro cestující i optimální dopravní řešení pro zadavatele dopravy v městech i regionech. V neposlední řadě budeme pokračovat v zavádění ekologických řešení,“ říká Daniel Adamka.

Radim Novák, generální ředitel Arriva střední a východní Evropa k jmenování poznamenává: „Daniel měl klíčovou roli při růstu skupiny a rozvoji nových služeb v České republice. Jsem si jistý, že bude vynikajícím generálním ředitelem České republiky a nadále posílí naši pozici, kterou jsme si na trhu České republice vybudovali. Bude se moci opřít o tým profesionálů ze všech integrovaných společností.“

Číst dál: Jmenování nového generálního ředitele Arriva pro Českou republiku

Mikulášská jízda v Chrudimi a Kolíně

Stejně jako v loňském roce připravila společnost Arriva Východní Čechy ve spolupráci s městy Chrudim a Kolín podvečerní Mikulášské jízdy autobusy MAD. Krásně vyzdobené autobusy zpestřily dětem mikulášskou nadílku, Mikuláš a anděl nadělovali cestujícím vybrané sladkosti, připraveni byli i čerti. V Chrudimi vyjel autobus na dvě okružní jízdy městem, kde se zastavil na 15 zastávkách, v Kolíně proběhly Mikulášské jízdy na pěti trasách.

"Mikulášské jízdy mají v Chrudimi i Kolíně, ve městech kde provozujeme městskou hromadnou dopravu, svoji tradici. S vyzdobením autobusu pomohli naši zaměstnanci, podvečerní program byl již plně v režii Mikuláše, andělů a čertů. I letos se akce pořádaná ve spolupráci s oběma radnicemi vydařila k plné spokojenosti dětí i jejich rodičů, uvedl Jindřich Poláček, generální ředitel Arriva Východní Čechy. Akce proběhla 5. prosince 2013.

Mikulášská jí...
Mikulášská jí...
Mikulášská jí...
Mikulášská jí...
Mikulášská jí...
Mikulášská jí...
   

Vyzdobený autobus SOR CITY NB 12 společnosti Arriva Východní Čechy, jezdící na linkách MHD v Chrudimi

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Arriva Východní Čechy

Arriva oznamuje nového výkonného ředitele pro region střední a východní Evropy

arriva-maleEvropská skupina Arriva působící v osobní dopravě oznámila v rámci rozsáhlé restrukturalizace jmenování nového výkonného ředitele pro svůj rostoucí region střední a východní Evropy.

Radim Novák, který byl generálním ředitelem bývalé společnosti Veolia Transport Central Europe (VTCE), kterou v květnu letošního roku získala mateřská společnost společnosti Arriva - Deutsche Bahn, se ujal nové role, ve které bude řídit rozvoj mnohem většího provozního regionu v sedmi zemích.

Bude přímo podřízen zástupci generálního ředitele skupiny a výkonnému řediteli pro kontinentální Evropu Mikovi Cooperovi.

Radim Novák se v posledních šesti měsících podílel na integraci provozů o 3 400 vozidlech v České republice, na Slovensku, v Polsku, Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku do společnosti Arriva. Nyní povede rozvoj rozšířeného regionu, ve kterém bude postupně docházet ke slučování provozů se stávajícími podniky společnosti Arriva.

Číst dál: Arriva oznamuje nového výkonného ředitele pro region střední a východní Evropy

Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Společnost Arriva Východní Čechy uvádí do provozu nové autobusy pro zajištění dopravní obslužnosti vybraných lokalit Pardubického kraje. Jedná se o jedno malokapacitní vozidlo First výrobce Rošero – P v městském provedení (First FCLLI) a dva autobusy SOR C 10.5. Do konce letošního roku budou pořízeny dopravcem ještě další dva autobusy značky SOR stejného typu. Midibus First FCLLI, první vozidlo tohoto typu, které bude jezdit v Pardubickém kraji, bude nasazen na linkách na Hlinecku, nově pořízenými autobusy SOR se cestující svezou na Chrudimsku a Pardubicku. Vozidla jsou vybavena novým informačním systémem, který splňuje nejnovější požadavky organizátora dopravy Oredo.

19.7.2013 - J...

Jaromír Dušek náměstek hejtmana PK a Jindřich Poláček GR Arriva VC

„Zakoupením těchto vozidel nejen modernizujeme náš vozový park, přispíváme ekologizaci a zvyšujeme komfort pro cestující, ale především reagujeme na požadavky Pardubického kraje ohledně provozu menších a úspornějších autobusů na méně či středně vytížené linky,“ vysvětlil Jindřich Poláček, generální ředitel Arriva Východní Čechy. „Vozidla budou na linky nasazována postupně, nejpozději však v pondělí 22. července 2013. Autobusy SOR C 10.5 nahradí dosluhující vozidla Karosa C 934,“ dodal Poláček.

Číst dál: Arriva Východní Čechy modernizuje vozový park, pořizuje nové autobusy pro Pardubický kraj

Nové autobusy za přispění evropských peněz

Společnost Arriva Praha s.r.o. (dříve Veolia Transport Praha s.r.o.) zahájila projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti VEOLIA TRANSPORT“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace činí 26 359 000 korun.

Záměrem tohoto projektu realizovaného firmou Arriva Praha (Veolia Transport Praha) v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem 17 nových nízkopodlažních autobusů splňujících emisní normu EURO 5, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Z tohoto důvodu budou vozidla vybaveny výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku i rodičům s kočárky.

Číst dál: Nové autobusy za přispění evropských peněz

Jste zde: