Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Změny na lince Arriva Expressu mezi Teplicemi a Prahou

arriva dbcompanyOd středy 15. března čeká cestující několik změn na lince Arriva Express mezi Prahou a Teplicemi. Dopravce upraví jízdné, senioři budou mít nově možnost cestovat levněji ve všech spojích a od příštího týdne bude možné koupit jízdenky na ArrivaExpress také na autobusovém nádraží v pražských Holešovicích nebo na teplické poliklinice. Jízdní řád se nemění.

Skoro před rokem, v pondělí 21. března 2016, vyjely na linku Praha–Teplice nové Arriva Expressy. Mezi oběma městy tak vzniklo komfortní spojení luxusními dálkovými autobusy pro 59 cestujících s wif-fi připojením k internetu, klimatizací, denním tiskem na palubě a dalšími novinkami, na které nebyli lidé na této trase zvyklí. Za tu dobu Arrivapro velký zájem cestujících už dvakrát přidávala do jízdního řádu nové spoje a na podzim pro tuto linku koupila zbrusu nové autobusy.

Rychlejší cesta po dálnici
Koncem ledna začaly využívat Arriva Expressy rychlejší cestu po nově otevřené dálnici. „Čekali jsme na změnu licence linky, která nám umožnila začít využívat nový dálniční úsek přes Středohoří. Najedeme sice více kilometrů, ale cestujícím ušetříme čas,“ říká Petr Havlík, ředitel Arrivy Teplice. „Pro autobus je cesta po dálnici o trochu rychlejší, jízdní doby ale necháváme v jízdním řádu stejné. Získáme tak mírnou rezervu, která nám umožní eliminovat možná zdržení na trase. Na příjezdu do Prahy se často setkáváme s kolonami a na dálnici se téměř denně stávají nehody nebo mimořádné situace.“

Číst dál: Změny na lince Arriva Expressu mezi Teplicemi a Prahou

Další chytrá řešení v Kolíně: bezkontaktní odbavení v MHD, předplatní kupony na platebních kartách a klíčenky pro školáky

kolinKolín je jedním z předních měst v Česku, která začala masivně zavádět do běžného života chytré technologie. Nyní je dál rozšiřuje a stává se inspirací pro ostatní. Od 25. ledna mohou lidé v Kolíně platit jízdné v městských autobusech bezkontaktními platebními kartami, nahrávat si předplatní časové kupony pro MHD na tyto karty a v plném proudu je také příprava projektu s 6. základní školou v Kolíně, kde se pro děti připravují speciální chytré klíčenky.

Kolín spustil platby parkovného v centru města přes aplikaci a zavedl systém, který sám upozorňuje řidiče na volná parkovací místa. Kromě toho lidé ve městě najdou na 330 chytrých kontejnerů na odpad, které aktivně hlásí, jak jsou zaplněné, a tuto informaci přenášejí jak na internet, tak společnosti, která se stará o jejich vyvážení.

arriva dbcompany„V zavádění opatření pro chytrá města preferuji funkční a účelná řešení. Taková, která zřetelně přispějí obyvatelům i městu při reálných každodenních potřebách a problémech, se kterými se potýkají. Strategie a vize jsou jistě potřebné, často však cesta končí u nich. My jsme po identifikaci problémů schopni operativně reagovat a realizovat opatření, která zjednodušují lidem život. Bezkontaktní placení je jedním z nich,“ říká místostarosta Kolína Michael Kašpar a upozorňuje tak na novinku v místních autobusech.

Číst dál: Další chytrá řešení v Kolíně: bezkontaktní odbavení v MHD, předplatní kupony na platebních...

Mikuláš za volantem? Arriva překvapí školáky

arriva dbcompanyO možnost potkat Mikuláše nebude pravděpodobně 5. prosince nouze. Viděli jste ale někdy Mikuláše řídit autobus? Tuto příležitost budou mít v pondělí ránoděti, které dojíždějí do berounských škol z přilehlých obcí. Za volant autobusů Arrivy na třech linkách totiž usedne samotný Mikuláš, který bude mít pro školáky připravené i drobné sladkosti.

Ranní překvapení bude čekat na školáky, kteří ráno pojedou do Berouna linkovými autobusy Arrivy z Nového Jáchymova, Litně a Hýskova.Autobus bude řídit Mikuláš a doprovodí ho obávaní i oblíbení pomocníci - čerti
a andělé.

Mikulášská jízda ve společnost Arriva Východní Čechy v Chrudimi (5)
Ilustrační fotografie: Mikulášská jízda v roce 2013 ve společnosti ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s. v provozovně Chrudim.

Číst dál: Mikuláš za volantem? Arriva překvapí školáky

Během adventních víkendů pojedou autobusy z Teplic do Prahy každou hodinu, Arriva vypraví posilové spoje

arriva dbcompanyOd druhého adventního víkendu, tedy od soboty 3. prosince,přidá Arriva na linku z Teplic do Prahy mimořádné posilové spoje, protože očekává v době předvánočních nákupů větší množství cestujících. Arriva Expressy pojedou během adventních víkendů dokonce každou hodinu. Kupovat jízdenky na posilové spoje je možné už teď v předprodeji i na stránkách www.arrivaexpress.cz

„Před Vánoci lidé vždy více cestují, proto přidáme do jízdního řádu posilové spoje. Počítáme, že zájem o cesty do Prahy bude veliký, lidé budou vyrážet za nákupy i na vánoční trhy,“ říká ředitel Arriva Teplice, Petr Havlík.„Mezi sedmou ráno a osmou večer pojede z Teplic do Prahy autobus každou hodinu, z Prahy pojedeme v hodinovém intervalu až do 22:10. Poprvé pojedou posilové spoje v sobotu 3. prosince a posledním dnem adventního posíleného provozu bude neděle 18. prosince.“

Číst dál: Během adventních víkendů pojedou autobusy z Teplic do Prahy každou hodinu, Arriva vypraví...

Od listopadu přibyly nové spoje na lince Praha - Teplice, zvýšila se i kvalita cestování

arriva dbcompanyArriva reaguje na obrovskou poptávku po novém expresním autobusovém spojení mezi Teplicemi a Prahou, v průběhu října proto na lince nasadila zbrusu nové autobusy, rozšířila služby pro cestující a teď od 1. listopadu přidá do jízdního řádu také nové spoje. Mírně se také změní cena jízdného pro cestující, kteří si koupí jízdenku až v autobuse. 

Arriva Expressy jezdí z Teplic do Prahy už 7 měsíců, za tu dobu přepravilyuž skoro 130 tisíccestujících a jejich počet průběžněroste. Nové spoje přidává Arriva do jízdního řádu už podruhé (naposledy se tak stalo12. června). Během října Arriva kompletně inovovala vozový park a nasadila do provozu úplně nové autobusy.

Nové spoje
„V pátek přidáváme na lince Teplice – Praha dva nové spoje. Jeden pojede z Prahy ve 13:30 a druhý z Teplic ve 14:00. Chceme tak vyhovět extrémnímu zájmu cestujících před víkendem,“ říká ředitel teplické Arrivy Petr Havlík.Kromětoho přibyde o nedělích a svátcích také nový spoj z Teplic do Prahy v 16:00 a spoj z Prahy, který jezdil v 19:30, se posouvá na 20:30. Z důvodu malého vytížení se naopak ruší nedělní a sváteční spoj z Teplic v 8:00 do Prahy. „O samostatných svátcích v rámci pracovního týdne, kterým bude například 17. listopad, budou naše autobusy jezdit nově jako v sobotu. Dosud jezdily podle nedělních a svátečních jízdních řádů,“doplnil Petr Havlík.

Číst dál: Od listopadu přibyly nové spoje na lince Praha - Teplice, zvýšila se i kvalita cestování

Jste zde: