Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Obnova CNG autobusy v Dopravní skupině 3CSAD

3csad novePodle současného trendu obnovy vozového parku u autobusových společností v kraji nezůstala ani Dopravní skupina 3CSAD pozadu. Ve výběrovém řízení na dodávku nových CNG autobusů získala celkem 55 nových částečně nízkopodlažních CNG autobusů od výrobce SOR Libchavy spol. s r.o. a to v městském a příměstském provedení. Vozy byly přerozděleny mezi všechny tři provozovny a to ČSAD Frýdek – Místek a.s., ČSAD Havířov a.s. a ČSAD Karviná a.s. Do těchto provozoven zamířilo celkem 25 městských vozů SOR BNG 12 a 30 příměstských vozů SOR CNG 12. Autobusy jsou vybaveny CNG motory Iveco Cursor 8 o výkonu 213 kW, splňují emisní normu Euro VI., starší modely vyrobené v roce 2014 splňují emisní normu Euro V. Městské vozy jsou vybaveny automatickou převodovkou, příměstské manuální.

Zajímavostí je, že ve výběrovém řízení byla poptávka také na kratší vozy v délce do  10,7 metru, namísto nich však výrobce dodal vozidla plnohodnotné 12 metrové délky.

Kromě této změny však již k dalším odchylkám v dodávce nedošlo a z veřejné zakázky jsme mohli vyčíst, že vozy byly pořízeny za podpory Evropské unie z dotačního programu Životní prostředí, ze kterého byly nedávno pořízeny také autobusy Dopravního podniku Ostrava a.s., Městského dopravního podniku Opava a.s., nebo také dotaci čerpal Dopravní podnik města Brna a.s. a Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. Tedy nová vozidla byla pořízena s podporou 85% nákupní ceny a s podmínkou ekologické likvidace vozidel starých. Níže v tabulkách naleznete informace o nově dodaných autobusech SOR BNG 12 a SOR CNG 12. Po kliknutí v tabulkách na zvýrazněné evidenční číslo se zobrazí fotogalerie příslušného vozu.

Číst dál: Obnova CNG autobusy v Dopravní skupině 3CSAD

Nové CNG autobusy u 3CSAD

3csad noveNa konci měsíce března 2015 byly dodány první ekologické autobusy poháněné stlačeným zemním plynem (CNG). Jde o třídveřové částečně nízkopodlažní autobusy SOR BNG 12., které jsou dotované EU z Operačního programu Životní prostředí. Jako první zařadil do svého vozového parku nové autobusy dopravce ČSAD Havířov a.s., poté ČSAD Frýdek-Místek a.s. a ČSAD Karviná a.s. Zbylé autobusy byly dodány během měsícu dubna a května 2015.

Vozy jsou vybaveny informačním systémem od společnosti Bustec. Autobusy pohání plynový motor Iveco Cursor o výkonu 213 kW s automatickou převodovkou Allison. Na závěr dodejme, že autobusy jsou nalakovány do korporátního zeleno-bíleho nátěru.

ČSAD Frýdek – Místek a.s. - dodáno celkem 10 ks vozidel SOR BNG 12
ČSAD Havířov a.s. - dodáno celkem 11 ks vozidel SOR BNG 12
ČSAD Karviná a.s. -dodány celkem 3 ks vozidel SOR BNG 12

Číst dál: Nové CNG autobusy u 3CSAD

3CSAD udělala radost dětem zapůjčením autobusů

3csad noveDne 28. dubna 2015 byly uvedeny do provozu městské hromadné dopravy v Havířově a Frýdku-Místku 2 nové plynové autobusy, které byly v rámci unikátního projektu Autobus dětem kompletně pomalovány dětmi z mateřských a základních škol.

Vozidla na jejichž netypickou výzdobu upozorňují také tematické polepy se sděleními “Půjčili jsme autobus dětem …” a “Malováno Vašimi dětmi …” umístěnými na střešních krytech plynových zásobníků, budou cestující potkávat denně na páteřních linkách.

Trvanlivost dětských malůvek zajišťuje technologie dvojité laminace a použití speciálních fixů s náplní na olejovo-voskové bázi. Oplechování obou vozidel bylo v první fázi ošetřeno tenkou vrstvou průhledné polymerové laminace. Na takto ošetřená vozidla děti pomocí speciálních fixů nakreslily svá díla. Nakreslená vrstva byla nakonec zakonzervována prostřednictvím tekutého laminačního polymeru.

Číst dál: 3CSAD udělala radost dětem zapůjčením autobusů

Obnova vozového parku u 3CSAD

3csad novePo výběrovém řízení na dodávku CNG autobusů jsme již vás informovali, nyní přinášíme informace z druhého výběrového řízení ve kterém byly nebo budou dodány převážně naftové autobusy Iveco Crossway LE 10.8 M LINE, Iveco Crossway LE 12 M LINE a Iveco Crossway LE 12 M CITY.

414 - 9T4 581...
412 - 9T4 581...
412 - 9T4 581...
598 - 9T2 403...

Fotografie č. 1.: Nově dodaný autobus Iveco Crossway LE 10.8 M LINE (nyní u ČSAD Karviná a.s., ev. č. 414).
Fotografie č. 2.: Nově dodaný autobus Iveco Crossway LE 10.8 M LINE (nyní u ČSAD Karviná a.s., ev. č. 412).
Fotografie č. 3.: Pohled na nově dodané vozy Iveco Crossway LE 10.8 M LINE a Iveco Crossway LE 12 M CITY.
Fotografie č. 4.: Nově dodaný autobus Iveco Crossway LE 12 M CITY (nyní u ČSAD Frýdek-Místek a.s., ev. č. 598).

Číst dál: Obnova vozového parku u 3CSAD

3CSAD spouští komunikační kampaň “Poznejte 3CSAD”

3csad pruh

 Dopravní skupina 3CSAD vytvořila sadu informačních tisků, které umísťuje do všech svých 350 autobusů v rámci své flotily v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku. Soubor celkem 9 tiskovin cestující seznámí se zajímavými statistikami a výsledky, kterých 3CSAD ve svých provozech dosahují.

Každá z devíti variant plakátů nese ilustrační obrázek, který má cestujícího zaujmout a vedle něj krátké sdělení, které jej seznámí se zajímavostmi z provozu dopravních společností skupiny.

Cestující se tak například během jízdy autobusem dozví, že spolu s ním denně v zeleno-bílých autobusech skupiny 3CSAD cestuje 85 000 lidí. Může se také dočíst, že dopravní skupina 3CSAD prostřednictvím flotily svých 350 autobusů odbaví na 147 linkách celkem 31 milionů cestujících ročně.

Stovky kusů plakátů jsou umísťovány do všech autobusů 3CSAD, kde vytíží aktuálně volné inzerentní plochy. Tímto však kampaň Poznejte 3CSAD zdaleka nekončí. V řádu několika týdnů budou stávající sady plakátů obohaceny o Příběhy kariéry, které cestujícím přiblíží práci a životy řidičů autobusů.

Skupina 3CSAD věří, že podobnými formami kampaně přiblíží své podnikání svým cestujícím.

Číst dál: 3CSAD spouští komunikační kampaň “Poznejte 3CSAD”

Jste zde: