Tyto stránky provozuje občanské sdružení MHD ŽIVĚ.cz a jsou věnovány našemu kamarádovi Danielu Kunzovi (1992 - 2014), spoluzakladateli sdružení.

Trolejbusové novinky z Bratislavy

bratislavaPäťdesiat nových trolejbusov bude už čoskoro jazdiť ulicami Bratislavy.
Už budúci rok do ulíc hlavného mesta vyrazia desiatky nových hybridných trolejbusov, ktoré pomôžu znižovať uhlíkovú stopu verejnej dopravy. Získali sme na ich nákup financie z fondov Európskej únie z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Ministerstvo dopravy a výstavby SR preto dnes s nami podpísalo zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku. Úplnou novinkou budú vysokokapacitné 24-metrové „megatrolejbusy“, jedny z najdlhších trolejbusov na svete!.

Solaris 24
Trojčlánkový trolejbus Škoda-Solaris.

Číst dál: Trolejbusové novinky z Bratislavy

MHD v Kroměříži obohatilo nové hybridní Volvo

kromerizske technicke sluzbyV listopadu loňského roku obohatil městskou hromadnou dopravu v 28 tisícovém městě další hybridní autobus skandinávské značky Volvo. Autobus byl zapůjčen od Volvo Bus France za účelem testovacího provozu ve městě. Následně se vedení města a KTS, které jsou tamním městským dopravcem, rozhodlo autobus koupit. Učinili tak v únoru tohohle roku, kdy jej pořídili za 6,5 miliónu korun, tedy za cenu běžného autobusu na naftový pohon. Zmíněný autobus byl také vystaven na venkovní expozici společnosti Volvo Group Czech Republic s.r.o. na veletrhu Czechbus 2021.

2021 12 03@@8AZ 7622@Garáže KTS
Nejnovější autobus kroměřížské MHD Volvo 7900 LH RZ 8AZ 7622.

Číst dál: MHD v Kroměříži obohatilo nové hybridní Volvo

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice pořídí čtyři nové parciální trolejbusy SOR

zlin logoSmlouvu na dodávku čtyř nových bateriových trolejbusů podepsali v pondělí 28. února ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň a obchodní ředitel firmy SOR Libchavy Filip Murgaš. Osmdesát pět procent nákladů bude uhrazeno ze získané dotace EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

SOR TNS 12

 

Možná vizualizace nátěru nových trolejbusů SOR TNS 12 pro DSZO. Vizualizace: Jiří Tvrdoň.

Číst dál: Dopravní společnost Zlín - Otrokovice pořídí čtyři nové parciální trolejbusy SOR

Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje letos začít testovat autobus na vodíkový pohon

DPPRada hl. m. Prahy (RHMP) na svém jednání schválila projekt Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na dlouhodobé testování autobusu na vodíkový pohon, jakož i jeho financování a uzavření memoranda o spolupráci při realizaci tohoto projektu mezi hl. m. Prahou, DPP a firmami Orlen Unipetrol RPA a Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation. DPP plánuje vodíkový autobus nasazovat na linku č. 170, zahájení testování předpokládá letos ve druhém pololetí a potrvá dva roky.

skoda hcity

„Tento pilotní test vodíkového autobusu je důležitým krokem pro zajištění udržitelné městské hromadné dopravy v metropoli. Všichni se shodneme, že je nutné hledat alternativní zdroje pohonu vozového parku i s ohledem na změny klimatu a probíhající energetickou krizi. V Praze využívá veřejnou dopravu k pohybu po městě zhruba 50 procent obyvatel. Těší mě, že se pilot odehraje právě na Praze 11, nejen proto, že tam bydlím s rodinou, ale hlavně protože rozvoj sídlišť v celém městě patří k mým prioritám,“ řekl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Číst dál: Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje letos začít testovat autobus na vodíkový pohon

Dopravní podnik Ostrava výrazně omezí tramvajovou dopravu

dpoOd pátku 4. února 2022 dojde k dalšímu omezení v ostravské MHD. Dopravní podnik Ostrava a.s. (dále jen DPO) omezí výrazně tramvajovou dopravu – důvod je stále stejný – velká nemocnost řidičů MHD. Aktuálně je 230 řidičů z 1059 na nemocenském volnu nebo ošetřovném.

Omezení

Číst dál: Dopravní podnik Ostrava výrazně omezí tramvajovou dopravu

Výběr dopravce

Nové fotografie

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Jste zde: